Može li klasična glazba biti moderna?

Može li se moderna glazba nakon 300 godina smatrati klasikom?

Može li se moderna glazba nakon 300 godina smatrati klasikom?

Slažem se s gore navedenim odgovorom. Pojmovi se često zbunjuju: “klasična glazba” i “akademska glazba”. Zapravo, svi su klasici pisani već duže vrijeme (u doba klasicizma), a akademska glazba pisana je do danas.

Prezentacija na temu:

Prezentacija na temu: “Može li klasična glazba biti moderna? Naša je grupa tražila odgovore na sljedeća pitanja:” – Transkript:

Johann Sebastian Bach. Danas ga nazivaju jednim od velikih skladatelja. Njegova je glazba čvrsta i temeljna, suzdržana i usredotočena. Bachovo je djelo imalo ogroman utjecaj na mnoge skladatelje.

Na temu: metodološki razvoj, prezentacije i sažeci

Na temu: metodološki razvoj, prezentacije i sažeci

Najteže područje glazbene umjetnosti je klasična glazba. Riječ “klasik” podrazumijeva da djelo sadrži ozbiljan sadržaj, odnosi se na vječna pitanja ljudskog života. U središtu klasičnih djela isti su moralni, religijski i filozofski problemi kao u radovima umjetnika i pisaca.

Biti ili ne biti: klasična glazba "ovdje i sada"

Biti ili ne biti: klasična glazba “ovdje i sada”

Prezentacija na temu “Može li klasična glazba biti moderna?” govori o napretku znanstvenog istraživanja na pitanje može li se mnoga klasična djela smatrati modernim.

Glazba treba biti dirigent: nečemu više i sebi

Glazba treba biti dirigent: nečemu više i sebi

Yu.K .: Bio je to put pijanista. A ako nas pijanista čita sada mislim da će se složiti sa mnom – vrlo je teško biti pijanista. Ako ste diplomirali na konzervatoriju, čak i ako ste savršeno diplomirali, putovali na natjecanja i tamo nešto dobili, problem je u tome što ima puno pijanista.

Po čemu se moderna glazba razlikuje od klasične?

Po čemu se moderna glazba razlikuje od klasične?

Što je glazba za osobu? To je poput zraka i topline sunca za naše uši i duše. To nas čini boljima, nadahnjuje i nadahnjuje, daje nezaboravne osjećaje pročišćenja i superiornosti.

Glazbeni izbor "Top 100 u klasičnoj glazbi"

Glazbeni izbor “Top 100 u klasičnoj glazbi”

– Radi se o tome kako čitati romane Tolstoja ili Dostojevskog na tabletu. Ipak, jedno je u suprotnosti s drugim. Da biste dovršili senzaciju, morate držati knjigu u rukama, okretati je, znate? Okus romana se mijenja ako ga vidite ne na papiru, već na ekranu. I s glazbom, naravno, ista stvar.

Ljubav iz prve note: kako početi slušati klasičnu glazbu

Ljubav iz prve note: kako početi slušati klasičnu glazbu

Čudno je da je najudaljenija točka aplikacije glazba za kazalište, kino i televiziju. Obrazovne su kvalifikacije ovdje toliko niske da se često moraju natjecati s ljudima koji nisu završili konzervatorij. Najčešće bezuspješno – čak i u preliminarnoj, kvalifikacijskoj fazi. Primijenjena glazba ne trebaju kreativci, već izvođači. Malo je skladatelja koji uspješno kombiniraju akademsku glazbu s aktivnom primijenjenom aktivnošću: u pravilu jedan ide na štetu drugog.

Vladimir Rannev: "Vidimo gomilu odvratnih sranja u uglednim dvoranama"

Vladimir Rannev: “Vidimo gomilu odvratnih sranja u uglednim dvoranama”

Jedan od nastavnika operne laboratorije KazanOperaLab, koja je započela u Kazanju, bio je skladatelj Vladimir Rannev, koji ima ozbiljne rezultate rada i u Rusiji i u Europi. BUSINESS Online razgovarao je s Rannevom, koji je nedavno upriličio vlastitu operu Proza u Stanislavskom elektroteatru, o mjestu moderne akademske glazbe u industriji lijepog, uništavanju hijerarhije i ocjena uspjeha skladatelja, kao i talentiranim ljudima koji su izgubili osjećaj za stvarnost.

Od Wikipedije, besplatne enciklopedije

Od Wikipedije, besplatne enciklopedije

Ona djela rock glazbe i pop glazbe (rap, dubstep itd.) Koja će proći test vremena bit će univerzalno prepoznata i dobro poznata, postat će standard za njihov žanr – najvjerojatnije će ih “proći”. Treba samo pričekati šezdeset do devedeset godina. Teško je zamisliti koliko sonata, fuga, stupova, mazurki i minueta nije prošlo ovaj test.

BUCK I SVE: klasična glazba pomaže poslu da opstane

U novom broju kolumne o učinkovitom samoobrazovanju, mi zajedno sa stručnjacima razumijemo što uključuje pojam moderne skladateljske glazbe, što čitati i slušati kako bismo je bolje razumjeli, a također i gdje u Moskvi možete uživo čuti djela Johna Cagea i Mortona Feldmana.