Napravite potkrovlje na katu

Lijepo i udobno potkrovlje: uređaj i izračun

Lijepo i udobno potkrovlje: uređaj i izračun

Popularnost kuća s potkrovljem objašnjava se osobitošću arhitekture zgrade. Sam naziv potkrovlja dobio je od osnivača – francuskog arhitekta Francoisa Mansarda u XVII stoljeću. Otada je postalo prikladno koristiti zadnje etaže zgrada, iako su u početku bile rezervirane za potrebe kućanstva, to nije bila dnevna ili topla soba.

Sve o izgradnji potkrovlja vlastitim rukama

Sve o izgradnji potkrovlja vlastitim rukama

Riječ “sveobuhvatna” znači da će se izgradnja potkrovlja provoditi u procesu izgradnje same kuće i odmah je uključena u njen plan. A pri izračunavanju temelja uzima se u obzir dodatno opterećenje na njemu u obliku potkrovljenog poda. Dakle, zidovi zgrade dovode se na željenu visinu, podovi su dovršeni. Možete započeti izgradnju poda potkrovlja.

Kat potkrovlja - sami gradimo kuću s potkrovljem

Kat potkrovlja – sami gradimo kuću s potkrovljem

Ako je ispunjen zahtjev za visinom zgrade od 2,3 m, tada prema standardima propisanim u SNiP-u, površina potkrovlja ne može biti manja od 16 kvadratnih metara. U ovom slučaju, spavaća soba treba biti najmanje 7 četvornih metara.

Svojim rukama izrađujemo prekrasan potkrovni pod

Svojim rukama izrađujemo prekrasan potkrovni pod

U slučaju korištenja kuka za osvjetljenje prostorija, moguće je ugraditi samo mansardne prozorske otvore. Ova opcija može postati dugotrajnija u pogledu ugradnje krovnih elemenata i razvoja interijera u unutrašnjosti. Ušteda troškova s ​​krovnim kukom postiže se zbog nedostatka zabatnih vrata (posebno će ušteda biti vidljiva u kući od opeke, gdje su troškovi materijala i same postavljanje zidnih ograda prilično visoki).

Izradite sami potkrovlje izgradnja: faze

Izradite sami potkrovlje izgradnja: faze

Potkrovlje ili potkrovlje – soba izgrađena pod krovom kuće. Ovaj je koncept uveo francuski arhitekt Francois Mansart, koji je u 17. stoljeću došao do imenovanja potkrovlja. I danas se potkrovlja aktivno koriste za širenje životnog prostora, povećanje udobnosti kuće.

Izradite sami nadgradnju potkrovljenog poda

Izradite sami nadgradnju potkrovljenog poda

Dizajni potkrovlja podrazumijevaju upotrebu različitih materijala za zidove, ali, u stvari, izgradnja potkrovlja je kosi krovovi koji počivaju na zidovima. Naravno, u različitim varijantama dodavanja potkrovlja imaju svoje karakteristike, ali općenito se sastoje od sljedećih elemenata:

Kako izgraditi potkrovlje - detaljni vodič

Kako izgraditi potkrovlje – detaljni vodič

Kada obnovite i proširite staru kuću, ne smijete se zateći i usredotočiti na potrebu rastavljanja krova, opravdavajući to što je isplativije graditi u širinu, jer prvo morate otkriti što je financijski još isplativije i zahtijeva manje rada i vremena.

Uradi sam potkrovlje - foto i tehnologija gradnje

Uradi sam potkrovlje – foto i tehnologija gradnje

potkrovlje

U suvremenom svijetu učinkovita upotreba svakog kvadratnog metra životnog prostora je razumljiva, pa mnogi koji žele dobiti svoju privatnu kuću u fazi dizajna planiraju izgraditi potkrovlje. Ljubitelji popravaka koji rade sami napravit će staro potkrovlje u potkrovlje ili dodati dodatnu nadgradnju staroj kući.

Napravite potkrovnu konstrukciju potkrovlja

Napravite potkrovnu konstrukciju potkrovlja

Krov potkrovlja trebao bi biti dizajniran na poseban način. Morat ćete se riješiti starih splavi i srodnih materijala, zamjenjujući ih novim sustavom, dizajniranim uzimajući u obzir nadolazeća opterećenja, kut nagiba i druge važne značajke dizajna.

Učinite sami, obradite potkrovlje, fotografije i dizajn

Učinite sami, obradite potkrovlje, fotografije i dizajn

Da bi potkrovni kat postao funkcionalan, potrebno ga je izgraditi ili prenamijeniti. Izgradnja potkrovlja složen je tehnološki proces koji zahtijeva točne proračune, a ne mogu svi. Izgradnja potkrovlja sastoji se od sljedećih faza:

Izradite sami potkrovlje izgradnja: faze

Remont potkrovlja u privatnoj kući trebali bi obavljati isključivo stručnjaci, jer kvarovi u svakom smislu mogu biti preskupi – od prekomjernih troškova izmjena do požara zbog uporabe neprikladne zapaljive izolacije, zvučno izoliranih materijala ili neusklađenosti s tehnologijama.