Prizemlje u privatnoj kući

Prednosti i nedostaci podruma u privatnoj kući

Prednosti i nedostaci podruma u privatnoj kući

U skladu s građevinskim pravilima, ako podzemni kat nije viši od 200 cm od tla, podrum seoske kuće ne smatra se zasebnim katom. Zauzvrat, podrumom se smatra soba viša od polovice iznad razine tla.

Detaljan pregled svih prednosti i nedostataka podruma u privatnoj kući

Detaljan pregled svih prednosti i nedostataka podruma u privatnoj kući

Bilo koji kućanstvo ima svoje stavove o potrebi podrumskih prostorija. Da se članak ne smatra propagandom, dovoljno je samo istaknuti glavne prednosti i nedostatke takvog izgleda zgrade, a svatko može sam zaključiti.

Preporuke u prizemlju

Preporuke u prizemlju

Prilikom dizajniranja kuće mnogi vlasnici postavljaju pitanje: isplati li se opremiti podrum u njoj? S jedne strane, kuća će biti prostranija, na “prizemlju” možete postaviti gotovo bilo koje kućanstvo, pa čak i stambene i zabavne sobe.

Prizemlje privatne kuće - dodatni prostor

Prizemlje privatne kuće – dodatni prostor

Izbor materijala i hidroizolacijske tehnologije uvelike će se odrediti vašim financijskim mogućnostima, karakteristikama mjesta i kuće. Uz pravilno razmatranje svih značajki izgradnje podruma, lako možete procijeniti sve njegove prednosti.

Kakvo je prizemlje u privatnoj kući i stambenim zgradama

Kakvo je prizemlje u privatnoj kući i stambenim zgradama

U drugom su slučaju objekti najčešće nestambeni fondovi. Unutar opremljuju tehničke prostorije, urede, trgovine i druga poduzeća. Ponekad se na prodaju nalaze stambeni stanovi s takvim rasporedom. Obično je to stara zgrada, ali se prodaju i u novim kućama. 

Za i protiv podruma u privatnoj gradnji

Za i protiv podruma u privatnoj gradnji

Često u privatnim kućama stvaraju podrum. To je prvi ili prizemlje . Iako je, u stvari, ovo podrum. Rad na njemu trebao bi se provoditi uz strogo poštivanje određenih kriterija. Po zakonu postoje posebni kriteriji (od 2,5 do 3 metra) . Odnose se na visinu ovog prostora.

Zahtjevi za dizajn prizemlja

Zahtjevi za dizajn prizemlja

Složenost podrumskog uređaja povezana je s provođenjem radova ispod razine zemljine površine, pri čemu je potrebno uzeti u obzir karakteristike čvrstoće građevine, prirodu okolnog tla i pružiti zaštitu od vlage (hidroizolacija) i smrzavanja (toplinska izolacija).

Trebate li prizemlje u projektu privatne kuće

Trebate li prizemlje u projektu privatne kuće

Boja koja se koristi za oblaganje baze mora služiti kao pouzdan film otporan na vlagu: zahvaljujući tome, voda neće ući u podlogu. Međutim, omogućit će prolazak vodene pare, što služi za daljnje uklanjanje suvišne vlage. Također, prilikom kupovine premaza u boji važno je da je otporan na svjetlost i vremenske uvjete, a udovoljava i zahtjevima zaštite od požara. Barem tri godine premaz treba ostati izvana privlačan.

Opcije uređenja i zahtjevi za sobu

Opcije uređenja i zahtjevi za sobu

Vrlo često ljudi koji sanjaju o svom stanu skupljaju novac dugi niz godina. A onda dođe vrijeme kada se nakuplja više ili manje pristojan iznos. Ali još uvijek nije dovoljan stan, čak i jednosoban. Stoga često loši investitori moraju razmotriti podrum.

Kako napraviti podrum u privatnoj kući

Kako napraviti podrum u privatnoj kući

Prisutnost podruma u kući omogućuje vam rješavanje ne samo problema gubitka topline, već ima i mnoge druge prednosti. Na primjer, takva se soba može koristiti kao puni pod, značajno povećavajući ukupnu površinu cijele kuće. U podrumu možete organizirati prostor za rekreaciju, instalirati kotlovnicu, saunu, garažu, bazen i još mnogo toga.

Savjeti za gradnju i prizemlje

Prije svega, prilikom odlučivanja o stvaranju kuće s podrumom , važno je odlučiti o samom projektu. Sljedeći korak bit će pravilan odabir materijala za stvaranje zidova. Zidovi u podrumu mogu biti izrađeni od betonskih blokova ili monolitnih. U slučaju kada je tlo optimalno s obzirom na vlagu, a razina podzemne vode je niža od baze kuće, podnožje ispod zidova podruma monolitna je ploča ili trakast temelj.