Sažetak lekcije Ruska koliba

Sažetak lekcije iso

Sažetak lekcije iso

Svrha lekcije: Upoznati učenike sa značajkama ukrašavanja ruske kolibe, stvoriti uvjete za razvoj interesa za porijeklo umjetnosti drvene arhitekture Rusije

Sažetak lekcije i prezentacija lekcije likovne umjetnosti na temu:

Sažetak lekcije i prezentacija na satu likovne umjetnosti na temu: “Ruska koliba” 4. razred

Odgojni: – Razvijanje poštujućeg stava prema kulturi i običajima nečijeg naroda, želja za unapređenjem duhovnih i moralnih tradicija .

Na temu: metodološki razvoj, prezentacije i sažeci

Na temu: metodološki razvoj, prezentacije i sažeci

Dom čovjeku u svakom je trenutku bio temeljni i sastavni dio njegovog života. Od davnina je spašavao ljude od loših vremenskih prilika, divljih životinja, bio je tvrđava i zaštićen od nomadskih naleta. Za ljude je kuća bila poseban svijet, a njezinoj je izgradnji dana velika važnost. Skupio sam materijal i razvio scenarij za lekciju o kolibi kao ruskom tradicionalnom domu, jedinstvu njezina dizajna i uređenja.

Na temu: metodološki razvoj, prezentacije i sažeci

Na temu: metodološki razvoj, prezentacije i sažeci

Koliba je vrlo drevni tip stana (od staroslavenske riječi “sudbina”, “izvor”, tj. Stan koji se grijao iznutra i služio je pouzdano zaklon od hladnoće. Izgrađen (sječen) od četinara od mekog drva. Stoga ih nazivaju i kućicom od drveta.

Sažetak lekcije iz likovne umjetnosti na temu: "Vanjski ukras ruske kolibe" 5. razred

Sažetak lekcije iz likovne umjetnosti na temu: “Vanjski ukras ruske kolibe” 5. razred

– koristiti sredstva informacijske tehnologije za rješavanje različitih obrazovnih i kreativnih zadataka u procesu traženja dodatnog vizualnog materijala, provođenja kreativnih projekata na temu.

Sažetak lekcije: "Unutarnji svijet ruske kolibe."

Sažetak lekcije: “Unutarnji svijet ruske kolibe.”

Unutarnji raspored kuće bio je različit, ali arheolozi pronalaze zajedničke značajke rasporeda kolibe. Što je jedan od glavnih predmeta unutarnjeg uređenja seljačkog stana? Odgovorite nagađanjem zagonetke:

Okvir lekcije iz likovne umjetnosti "Ukrašavanje ruske kolibe"

Okvir lekcije iz likovne umjetnosti “Ukrašavanje ruske kolibe”

Pogledajmo vaše radno mjesto. Želim vam skrenuti pozornost na tablicu broj 1 na stolu: pred vama je slika prozora, molim vas, obojite kakvu svjetlost ste vidjeli u svom prozoru (odgovara vašem raspoloženju). Slide 2.

Lekcija 6. U svijetu narodne arhitekture: tradicija narodnog zanata

Lekcija 6. U svijetu narodne arhitekture: tradicija narodnog zanata

5 1. Što ste željeli pokazati u svom radu? 2. Kako ste započeli svoj rad? 3. Koja ste sredstva umjetničkog izražavanja koristila? 4. Kako su prijavljeni radovi slični, kako se razlikuju? 5. Je li se zakon gradnje primijenio u izgradnji prostorije i kako? 6. Kakav je vaš dojam o ovom djelu?

Dekoracija ruske kolibe 5. razred - Razvoj prema razredu. Iso. 5. razred. Lekcija 2. Dekoracija ruske kolibe

Dekoracija ruske kolibe 5. razred – Razvoj prema razredu. Iso. 5. razred. Lekcija 2. Dekoracija ruske kolibe

Stari Slaveni uložili su najdublje značenje u izgradnju kuće, jer je osoba istovremeno slična bogovima koji su stvorili Vječni svemir. Čovjek je izgradio svoj svijet, stvorivši nešto novo, što nije bilo u prirodi i što bi trebalo služiti i zaštititi cijelu rasu.

Unutarnji svijet dječjih crteža ruske kolibe. Unutarnji svijet ruske kolibe

Unutarnji svijet dječjih crteža ruske kolibe. Unutarnji svijet ruske kolibe

Ali čak i nakon što je estetski kraj stoljeća značio da neke njegove osobine nisu prepoznate, širenje umjetnosti na iskrivljenu predstavu nije u potpunosti raspršeno. Prikladniji, onda, sud onih koji u njemu vide vrlo reprezentativnog umjetnika humanističke kulture Firenca Medike zbog njezine želje da oživi drevno slikarstvo i da slikarstvu nešto zamišljenu sposobnost poezije.

Sažetak lekcije na temu: “Portret. Vrste i vrste portreta. Opis portreta”

Glavni alat u izgradnji svih ruskih drvenih konstrukcija bila je sjekira. Odavde kažu da ne grade, već da posječu kuću. Pila se počela koristiti krajem 18. stoljeća, a na nekim mjestima od sredine 19. stoljeća.