Slikanje opekom

Slikanje zidova pod opekom - tri načina bojenja pod ciglom + video

Slikanje zidova pod opekom – tri načina bojenja pod ciglom + video

Oslikavanje zidova od opeke možda je najjeftiniji način da se to simulira. Također je praktično. Ako se pozadina može obojati, kućni ljubimci ga mogu pokvariti, to se onda neće dogoditi slikanjem. Za razliku od tapeta, ne morate oguliti boju ako vam je dosadila – jednostavno možete ponovo obojiti zid.

Kako bojiti ukrasnu ciglu u bijelu: upute

Kako bojiti ukrasnu ciglu u bijelu: upute

Danas je na tržištu građevinskih materijala predstavljen ogroman asortiman boja. Oni se razlikuju po sastavu, osnovi, opsegu i cijeni. Odabir boje odgovarajuće kvalitete ključ je duge usluge oblaganja. Kupnji se mora pristupiti vrlo temeljito.

Kako slikati opeku: 9 važnih točaka

Kako slikati opeku: 9 važnih točaka

Bolje je koristiti valjak ako želite postići učinak sloja temeljnog premaza: cigla apsorbira puno boje odjednom, tako da će trebati dugo vremena da radite s valjkom na glatkom premazu. Ali bezbrižno valjani sloj ispasti će lako i brzo!

Kako slikati zid od opeke bez žbuke: svrha, metode i izbor boje

Kako slikati zid od opeke bez žbuke: svrha, metode i izbor boje

Prije nego što počnete slikati zid, morate biti sigurni da je zid ravnomjeran i suh. Najprikladnije će biti nacrtati ga na bijelom kitu ili žbuci. Ako je zid iskrivljen ili su na njemu prisutni ostaci prethodnih pozadina, trebalo bi ih u potpunosti ukloniti, a izbočine prekriti kitom. Samo polje tih radnji može započeti s radom.

5 metoda za slikanje opečnog zida na balkonu

5 metoda za slikanje opečnog zida na balkonu

Spojevi otporni na toplinu podnose stalnu izloženost temperaturama od oko 600-800 C, iako ne gube fizička svojstva, zadržavaju svoju izvornu strukturu, ne blijede, ne emitiraju neugodne mirise i kancerogene tvari u zrak.

 Slikanje zidova od opeke: značajke, izbor boje, umjetno starenje

Slikanje zidova od opeke: značajke, izbor boje, umjetno starenje

Cigla je porozni materijal. Tako da nakon obrade fasada kuće ili unutarnji zidovi imaju atraktivan izgled, morate pravilno pripremiti temelj, konačni rezultat ovisi o ovoj fazi. Ako odaberete pogrešnu boju, nakon samo godinu ili dvije, završni sloj će se početi ljuštiti.

Lijepo i pravilno vlastitim rukama bojimo ciglu

Lijepo i pravilno vlastitim rukama bojimo ciglu

Možete stvoriti takav popularan stil ukrašavanja svog doma kao slikanje zidova od opeke u svijetlim ili bijelim bojama. Da biste to učinili, morate pravilno pripremiti površinu i obojiti zidanje.

Zidni ukras "poput opeke". Fotografska uputa.

Zidni ukras “poput opeke”. Fotografska uputa.

U unutrašnjosti industrijskih zidova od opeke često su ostavljeni u izvornom obliku. Ovo je znak stila i prikladne, ekonomične vrste završne obrade. Ali za zaštitu opeke potrebna je njezina tekstura, čistoća i boja (kao i vlastiti taktilni osjećaji od pretjerane brutalnosti izloženih zidova). Najjednostavnija stvar je prekriti oprani i osušeni zid s nekoliko slojeva akrilnog laka (obično uzimaju ne sjajni, već mat ili svilenkasti lak), to će spasiti zidanje od mogućih negativnih vanjskih utjecaja.

Kako i koji je najbolji način nanošenja boje na površinu od opeke

Kako i koji je najbolji način nanošenja boje na površinu od opeke

Bilo bi korisno podsjetiti se da je bolje kupiti proizvode poznatih marki. Globalni proizvođači prate njihov ugled, pa proizvode boju izrađenu u skladu s tehnološkim zahtjevima. Svaki paket nudi pouzdane informacije o pravilima rada, tehničkim specifikacijama i svojstvima materijala.

Stara opeka za slikanje (razne boje i sjene)

Stara opeka za slikanje (razne boje i sjene)

Slikanje unutar balkona je najosnovnije – to bi vam trebalo omogućiti ugodan boravak u uređenoj sobi i maskirati sve nedostatke što je najbolje moguće .

Izbor boje i postupak bojanja zidova od opeke

Bolje je obojati zid od opeke četkom, jer bolje šiva bolje. Zbog svoje teksture, zidanje prilikom bojenja dobro maskira razne nedostatke, ne pokazuje mrlje ili mrlje, niti granice slojeva itd. Međutim, to se ne smije zloupotrijebiti, bolje je slikati bez žurbe, pažljivo i temeljito.